Knihy

Temné duše

S velkou radostí mohu oznámit, že právě v těchto dnech vychází má druhá kniha z názvem Temné duše. Oproti mému prvnímu románu, který se dotkl fantasy spíše okrajově, druhá kniha již nepochybně spadá do klasické fantasy literatury. Touto knihou mimo jiné vzdávám hold své oblíbené RPG počítačové hře Dark souls, která mě v posledních letech velmi uchvátila. V žádném případě však nekopíruji příběh hry, to by samozřejmě ani nešlo, spíše jsem se pokusil svojí cestou vytvořit RPG v psané podobě.

A na co se v knize můžete těšit? Příběh se odehrává na pozadí morové nákazy, kterou se hrstka lidí rozhodla zneužít k vlastnímu obohacení. Hlavními hrdiny jsou pak lidé a trpaslíci, kteří se vzepřeli osudu a rozhodli se osvobodit ze zvláštního vězení, do kterého se nespravedlivě dostali. Při své cestě za svobodou procházejí podzemím, kde jsou nuceni bojovat s prapodivnými a velice nebezpečnými tvory. V knize se vedle nebezpečí z hlubin země objevují i draci, kteří zde zastupují temnotu a proti nimž stojí vládce rovnováhy představující dobro.

Ústřední postavou celého románu je bojovník Zlaton, kterého můžete znát z mé první knihy Nezabiješ. Musím zde však zdůraznil, že obě mé knihy jsou zcela samostatnými příběhy a není tedy nutné znát obsah jedné, abyste si mohli užít druhou. Pokud si hrdinu Zlatona oblíbíte a rádi byste věděli, jak se z malého chlapce stal bojovník, pak vám doporučuji přečíst můj první román.

Chtěl bych zde také upozornit, že kniha vznikla před příchodem koronaviru a epidemie Covid-19 do naší vlasti. Podobnost s aktuální situací, kdy jsou lidé nuceni bojovat s nákazou a někteří vládcové toho zneužívají k vlastnímu obohacení a omezování druhých, je čistě náhodná.  

Přečtěte si recenzi knihy Temné duše na webu sarden.cz.

Kniha se prodává u všech dobrých knihkupců a samozřejmě je k dispozici i v elektronické podobě. Pořídit si ji můžete také přímo v mém e-shopu.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *