Pohádky ze zakázaného lesa
Knihy

Pohádky ze zakázaného lesa

Jsem povahou snílek a velice mě baví psát o světech, které jsem si sám vysnil. Bavím se psaním knih a moc bych si přál, aby mé literární počiny dělaly radost i dalším lidem. Když se naše rodina začala rozrůstat o vnoučata, rozhodl jsem se vytvořit příběhy také pro ně, aby jedny z prvních pohádek, které budou znát, byly od jejich dědy. Vždyť pohádky jsou vlastně takové fantasy po děti, tudíž spadají do žánru, který mě baví.

Vydejte se do světa krátkých pohádkových příběhů, které mohou sloužit i jako „první čtení“ pro začínající čtenáře. Věřím, že můj svět skřítků, víl, obrů a dalších pohádkových postav dětské čtenáře pobaví a vykouzlí jim úsměv na tváři.

Děj knihy Pohádky ze zakázaného lesa se odehrává v době, kdy pohádky byly skutečností a opravdu žili víly, hejkalové, trpaslíci a další jim podobné bytosti, existoval kraj, o kterém vám chci vyprávět. Jako v každém tehdejším světě zde bylo království, kde vládl král s královnou a žili zde lidé. Vedle tohoto území se rozprostíral zakázaný les. Oblast, kam žádný rozumný člověk nechodil. Žili v něm totiž tvorové, kteří vás mohli klidně proměnit v houbu nebo třeba v otravný hmyz. Hlavní úkol tohoto území a jeho obyvatel byl ale lidem utajen. Chránil totiž území, které mělo být před nimi skryto. Za tímto nebezpečným lesem se rozprostíralo království skřítků a víl. Říkalo se mu Světlokraj a vládla mu moudrá a spravedlivá královna. Byl to nádherný barvami překypující kraj plný dobroty a štěstí. Vedle této překrásné pohádkové oblasti se skrývalo malé temné území, kam nikdo nechodil. Lidé o něm nevěděli a bytostem ze Světlokraje připadalo moc tmavé, smutné a nebezpečné. Vládl mu zlý černokněžník Temnák a jeho království se jmenovalo Temnokraj.

Bylo jen velice málo lidí, kteří měli to štěstí, či smůlu, že je nitky osudu zavedly do oblastí, kde vládly bytosti, kterým dnes říkáme pohádkové. A ti, kterým se podařilo ve zdraví vrátit do království lidí, si to samozřejmě nenechali pro sebe. Příběhy, které prožili, vyprávěli svým dětem a ty je pak vyprávěly svým dětem, až se stalo, že se některé dochovaly až do současných dnů. Kraje s pohádkovými bytostmi prý už nejsou, ale pohádky o nich nám naštěstí zůstaly a já vám je zde můžu vyprávět.

O bohatý ilustrační doprovod této knihy se postaral zkušený výtvarník David Ištok.

Kniha se prodává u všech dobrých knihkupců. Pořídit si ji můžete také přímo v mém e-shopu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *