Knihy

Nezabiješ

Má první kniha vyšla v roce 2017 pod názvem Nezabiješ s podtitulem temný příběh o válečníkovi, čarodějnicích a lidské honbě za mocí. Do románu jsem se pokusil přenést svou vášeň pro fantasy literaturu a RPG hry. Nechtěl jsem však vytvořit čisté fantasy, a tak nakonec vznikl historický román zasazený do fiktivního středověku s mírnými prvky fantasy. Vedle akčních bojových scén a chování inkvizice jsem se soustředil na zneužívání náboženství a honbě jednotlivců za mocí a majetkem. Toto téma je totiž podle mého názoru velice aktuální i v současné době. Proti zlu jsem pak samozřejmě musel postavit hrdinství a osobní statečnost lidí, kteří nejsou ochotni smířit se s osudem a nebojí se postavit zlu a bezpráví páchanému v jejich okolí.

Původně jsem plánoval napsat psychologický román o tom, co prožívají a cítí lidé v mezních situacích. Konkrétně jsem psal o čarodějnických procesech. Během let, po které jsem tuto knihu psal (nakonec jsem ji tvořil osm let), jsem byl však svým okolím přesvědčen, že na popisné psychologické romány není v dnešní uspěchané době již nikdo příliš zvědavý. Proto jsem své dílo předělal na akční příběh o zrodu válečníka, kde na pozadí děje probíhají procesy s údajnými čarodějnicemi.

Kniha je ke dnešnímu dni již z 90% vyprodána, ale několik posledních výtisků mám jak já, tak někteří knižní prodejci. Knihu je také možné pořídit i v elektronické podobě.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *